Motosezona 2010

Bečov a Loket 5.9.2010

Dscn1580 Dscn1591

Dscn1595 Dscn1582

Pěkný nedělní výlet ve složení Aneta, Jirka a Petr Sobotka. V Bečově se připojila Nelinka s přítelem.

------------------------------------------------------------------------

 

Loket 21.8.2010

Hpim4521 Dscn1521

Hpim4524Dscn1519

Příjemný sobotní výlet s Pavlem Vrbou, Danou a moji drahou polovičkou Pavlou.

Cheb

První červnová neděle je za námi a snad můžeme říci, povedla se. Po dlouhý době počasí přálo. Ráno tradiční sraz v Toužimi a valíme do K. Varů. U přehrady před K. Vary vypovídá službu motorka Zděndovi, motorka cuká a cuká.  Malá porada a Zděnda se vrací, pokračujeme s Milanem sami. Projíždíme Vary a najíždíme směr Sokolov. Na konci Varů policajti  a berou vše. Máme štěstí, že jsou na druhý straně. Stáčíme na Loket, který za chvíli  projíždíme. Cesta nic moc, ale jedeme směr Sokolov. Ten nás nepřivítal pěkně. Na kraji Sokolova se otáčí maník v Polu a nebere ohled, že jedeme po hlavní, málem mě trefil. Hrozím mu, ale asi si z toho nedělá nic. Při výjezdu ze Sokolova se k nám přidává pět německých motorkářů a jedeme společně do Chebu. Malá pauza na pumpě a jedeme udělat pár fotek na náměstí. Začíná být v kůži strašný vedro. Je poledne a říkám si už abych byl zpátky v Plzni. Zpáteční cestu hrneme směr M. Lázně, Teplá a Toužim, zde je malé rozloučení a valim do Plzně.

Dscn1210 Dscn1211

Dscn1212 Dscn1213

Klínovec

Na přelomu dubna s květnem, již tradičně s Milanem vyrážíme na Klínovec a i letos jsme tuto tradici neporušili. Počasí se opravdu povedlo. Vyrazili jsme ráno v 10 hod, sraz v Toužimi na čerpací stanici Benzina, menší pokec a valíme na Bečov a dál do Karlových Varů. První zastávka za K. Vary. Dáváme bagetu, pár fotek a najíždíme na rychlostní silnici směr Ostrov - Chomutov.  Za chvíli sjíždíme na Jáchymov a začínáme stoupat na Klínovec. Rozhledna Klínovec ještě v žalostnějším stavu než byla v loňském roce. Pár motorkářů zde již bylo a někteří jenom objedou stávající komplex a hned jedou dál. Dáváme malou pauzu a děláme pár fotek. Po menší poradě se rozhodujeme, že se zajedeme podívat k sousedům do Německa. Sjíždíme z Klínovce, přejíždíme hranice a hned nás čeká krásná silnice. Bohužel nemáme sebou Eura a tak jedeme  způsobně a dle předpisu. Za chvíli jsme v Oberwiesethalu. Malé podhorské městečko. Je zde pěkný pohled na Klínovec z druhé strany. Tiše závidím vzorně uklizené město a dávám si otázku, proč naši radní v Plzni neumí zorganizovat ani tak banální věc jako úklid města. Po malé zastávce jsme se rozhodli, že přeci nám bude líp  na druhé straně hranice a vracíme se na Boží Dar. Parkujeme u malé restaurace Daro se zahrádkou a dáváme si Milanem doporučenou palačinku se zmrzlinou. Jídlo bylo výborné, obsluha milá a zároveň oku příjemná. Asi po půl hodině vyrážíme směr K. Vary, Bečov. V Toužimi se loučíme a valim na Plzeň a Milan do Lubence.

Dscn0382 Dscn0384Dscn0386 Dscn0391
Dscn0393 Dscn0396
Dscn0402 Dscn0404
Dscn0407 Dscn0409
Dscn0419 Dscn0422

Loket

Druhou květnovou neděli vyrážim z Plzně a moc se mně ani nechce vyjet z garáže. Obloha zatažená, zatim pouhých 13 stupnů. V Chotíkově beru plnou banku a razím na sraz do Toužimi. Tentokrát bere Milan ještě bráchu Zdeňka. Moc dlouho na kluky nečekám , všichni jsou tu na čas. Malá porada, do které vstupuje pumpařka z Benziny a doporučuje sraz veteránů na náměstí v Toužimi. Já osobně bych se jel podívat a udělat pár fotek, ale kluci tuto záležitost ani nekomentují . Chápu tedy, že chtějí raději tahat za plyn. Vyrážíme směr Bečov. Milan si vzal sebou kameru a začíná natáčet. Uvidíme co z toho bude. Úmyslně se předjíždíme, každý chce být v záběru jako v přenosu Moto GP. Projíždíme Bečov a odbočujeme do leva na Slavkov a Loket. Slavkov projíždím rád, pěkná silnice a zatáčky jsou opravdu nádherné. Jedete v údolí lemovaným z jedné strany řekou a z druhé strany skály. Netrvá dlouho a jsme v Lokti na náměstí. Děláme pár fotek a jedeme na místní čerpací stanici. Vale s bráchou dává kávu a já se dobíjím kofolou. Půl hodiny pauza a vyrážíme směr K.Vary, které rychle projíždíme. Na začátku přehrady zastavujeme, Milan zapíná kameru a jedem. Začínáme tahat za plyn Zdeněk jede v pohodě, já se s Milanem naháním. Minule jsem tady na žížale(vylitá prasklina v asfaltu) dostal pěkný smyk na přední kolo v zatáčce. Rychlost uvádět nebudu, aby se na mě někdo ještě nezahojil. V Bečově na sebe čekáme a jedeme na Plzeň. Drobně prší a na kopci nad Bečovem už dostáváme deku. Jedeme pomalu až do Toužimi. Loučím se s klukama. Přestává pršet. Lehám na nádrž a valím na Plzeň.

Dscn0928 Dscn0930
Dscn0931 Dscn0935
Dscn0940 Dscn0941