Kašperské hory a okolí

Každý, kdo má v sedle motocyklu něco za sebou, jistě má několik podobných oblíbených tras, já se s vámi rád o jednu takovou podělím.

Cestu z Plzně směrem na Nepomuk zná asi téměř každý, nás ale odvede o kousek dál. Za Nepomukem odbočíme směrem na Horažďovice a pokračujeme zvlněnou lesnatou krajinou po silnici s minimálnim provozem a kvalitnim povrchem. Před Horažďovicemi, v obci Oselce, najdeme na obecním úřadě malé motocyklové muzeum, které může být pro turisty, jako jsem já, prvni zastávkou. Následuje pasáž lesními masivy svádějící ke střelbě, ale nezapomínejme na vysokou zvěř, která hrozí fatálním
střetem. Sám jsem několik srnek přebíhajících silnici viděl, je to opravdu dostatečný důvod k ubrání plynu. Pak se krajina otevře směrem k Horažďovicím a uvede nás do údolí Otavy směřující k Sušici. Hned při průjezdu Rabím, kde mimochodem můžeme na náměstí nalézt osvěžovnu s terasou umožňující parking strojů hned vedle stolu, můžeme odbočit směrem na Žichovice a u Otavy nalézt chvíli klidu a chladného vodního osvěženi. Kdo nevyužije tuto možnost, projede po několika kilometrech Sušici a na nábřeží odbočí doleva směrem na Rejštejn. My se údolím Otavy svezeme jen kousek, neboť po několika kilometrech odbočíme doleva do kopce směrem na Kašperské Hory. Pohledy doleva cestou odhalí siluetu hradu Kašperk. Na náměstí nás čeká bod obratu na restaurační terase, který si můžeme zpestřit, řečeno s klasikem, podle vkusu každého soudruha. Cesta zpět může a nemusí probíhat po stejné trase, ale dle mé zkušenosti trasa projetá jedním směrem se liší od téže trasy projeté směrem opačným.

Autor článku - Pavel Vrba

Hpim3667 Hpim3665

------------------------------------------------------------------------

Muzeum motocyklů Oselce.

V přízemí Obecního úřadu Oselce je nově malá expozice historických motocyklů. Motocykly Jawa a ČZ zde vystavuje p.Roman Raška.
Muzeum je otevřeno v pracovní dny úřadu, v sobotu a v neděli pak na zavolání na t.č.: 607149389 nebo 724162 521.

01_2 02

03 04_5

05_3 06_2